Prof. Dr.

Deniz Ülke Arıboğan

Türkiye bir devlet olmanın çok daha ötesinde büyük bir fikirdir. Bu fikir bizim kalbimizde zihinlerimizde yerleşiktir. Kişilerle yönetimlerle, nesillerle kaim değildir. Mezhebi sevgidir; birliktir. Bu nedenle Türkiye yalnızca üzerinde yaşanan bir vatan ya da kurallarına uyulan bir devlet değil, atalarımızdan devraldığımız, içimizde yaşattığımız ve çocuklarımıza miras bırakacağımız bir ümittir. #

30

Mayıs
2017


Takip Edin

  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #

Deniz Ülke Arıboğan’ın Yeni Kitabı Çıktı !

#

#

06 Ocak 2017

Deniz Ülke Arıboğan'dan gündeme özel değerlendirmeler! #DirenTürkiye

Prof.Dr.Deniz Ülke Arıboğan, yaşanan son olaylar ile ilgili olarak gündeme özel değerlendirmelerde bulundu.

Etnik, mezhepsel ve dinci-laik ekseninde şekillenen tüm sosyopolitik fay hatlarına gerilim yükleniyor. Taşeronlar faaliyette. 

Kongo, Sudan, Suriye, Irak gibi ülkelerle aynı listedeyiz,malesef! Sadece güvenlik tedbirleriyle altından kalkamayız.

Terörü sadece şiddetten ibaret okumak çatışmanın tırmanmasına neden olur. "Güvenlik" ilk fazdaki, yani siyasi iklimdeki düzelmeyle sağlanır.

Terör örgütleri özünde taşeron olarak çalışır yani kendi amaçlarına değil,kullananın amacına hizmet ederler. Küresel, yerel sahipleri vardır.

Dört bir yandan tırmanan terör sorununun siyasi amacını çözümlemek ve ona göre misilleme, diplomasi, pazarlık ve yaptırım önlemleri gerekir.

Budenli ağır ve çok merkezli saldırılarda güvenlik tedbirleri dünyanın hiçbir yerinde mutlak başarı gösteremezler.Diplomasiyse dalgakırandır.

Terörle mücadelenin en hayati unsurlarından biri de içeriye yönelik psikolojik takviyedir.Ulusumuz ağır bir travma altında ve destek şarttır.

Son olarak terörün sadece devletler arası kavgada kullanılan bir araç olduğunu düşünmek yanlış. Devletdışı aktörleri de hesap etmek önemli.

 

6 Ocak 2017 

Kaynak: @DenizUlke

Yasal Uyarı:

Deniz Ülke Arıboğan resmi web sitesinde görüntülenen, tüm içerik, fotoğraf, video ve dökümanlar kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Siteye yasa dışı yollar ile yapılacak tüm siber saldırılar ile ilgili hukuki tüm yollara başvurulacaktır.

Gizlilik İlkesi:

Web sitemizde ziyaretçilerin kişisel verilerini toplamaz ve herhangi bir üçüncü tarafa herhangi bir kişisel veri verilmez.

Sitemizden e posta yoluyla iletişim kurduğunuzda, doğal olarak, isminiz, e posta adresiniz ve mesajınızdaki bilgiler tarafımızda olacaktır. Ancak, bu bilgiler sadece mesajınıza yanıt vermek için kullanılacaktır.

Amacımız sizlere güvenli bir web sitesi sunmaktır, ancak elektronik iletişimin gizliliğini ve internet ortamının güvenliğini %100 garanti edememekteyiz. İnternet sitelerimizden gelen mesajlar ve e-posta mesajlarımız şifreli değildir. Kamuya açık olmayan hassas bilgileri iletirken bu durumun göz önüne alınması gerekmekte olup, web sitelerinin kullanımı sadece kişinin kendi sorumluluğudur.

Web sitelemizde diğer web sitelerine linkler bulunmaktadır, ancak sitemiz bu linklerin gizlilik uygulamaları veya içeriklerinden sorumlu değildir.

Kullanım Şartları:

Bu web sitesi sadece bilgi amaçlı olarak ve ticari olmayan kullanım için hazırlanmıştır.

^ Sayfa Başı