Prof. Dr.

Deniz Ülke Arıboğan

Türkiye bir devlet olmanın çok daha ötesinde büyük bir fikirdir. Bu fikir bizim kalbimizde zihinlerimizde yerleşiktir. Kişilerle yönetimlerle, nesillerle kaim değildir. Mezhebi sevgidir; birliktir. Bu nedenle Türkiye yalnızca üzerinde yaşanan bir vatan ya da kurallarına uyulan bir devlet değil, atalarımızdan devraldığımız, içimizde yaşattığımız ve çocuklarımıza miras bırakacağımız bir ümittir. #

30

Mayıs
2017


Takip Edin

  • #
  • #
  • #
  • #
  • #
  • #

Deniz Ülke Arıboğan’ın Yeni Kitabı Çıktı !

#

#

02 Ocak 2017

Deniz Ülke Arıboğan'dan Reina saldırısı sonrası toplumsal psikoloji ve ulusal moral sorunu değerlendirmesi!

Prof.Dr.Deniz Ülke Arıboğan, Yılbaşı gecesi gerçekleştirilen Reina saldırısı sonrası bazı değerlendirmelerde bulundu.

Prof.Dr.Deniz Ülke Arıboğan, Reina saldırısı değerlendirmesinde öncelikle " Ülke olarak çok ciddi bir terör saldırısına daha hedef olduk.Hayatını kaybedenlere rahmet, sevenlerine sabır, yaralılara şifa diliyorum. " derken, sonrasında ise.

" Üzerimize çöken bu ağır havadan çıkmamız lazım. Toplumsal psikolojimiz altüst olmuş durumda. Enerjisini,neşesini,umutlarını kaybeden bir ulusa dönüşüyoruz. Bu, özünde güvenlik meselesidir!

Uluslararası ilişkiler dersinde anlatılan "ulusal güç" unsurlarından birisi de "ulusal moral"dir. Hamasetle yükselmez; siyasi akıl gerekir. Sosyal ve politik psikologlar acilen devreye sokulmalı. Toplumsal birlik sadece "seçilmiş travma" ve "yas ortamı" üzerinden kurgulanamaz. " dedi.

Prof.Dr.Deniz Ülke Arıboğan paylaşımlarında ayrıca sosyal medyadaki terörü öven nefret diline de dikkat çekerek " Bu arada klavye canavarları, teröristlerin bıraktığı yerden bizi vurmaya devam ediyor. Nefret ve kötü niyet sahibi bu kişilere dikkat! " uyarısında bulundu.

 

Kaynak: @DenizUlke

Yasal Uyarı:

Deniz Ülke Arıboğan resmi web sitesinde görüntülenen, tüm içerik, fotoğraf, video ve dökümanlar kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Siteye yasa dışı yollar ile yapılacak tüm siber saldırılar ile ilgili hukuki tüm yollara başvurulacaktır.

Gizlilik İlkesi:

Web sitemizde ziyaretçilerin kişisel verilerini toplamaz ve herhangi bir üçüncü tarafa herhangi bir kişisel veri verilmez.

Sitemizden e posta yoluyla iletişim kurduğunuzda, doğal olarak, isminiz, e posta adresiniz ve mesajınızdaki bilgiler tarafımızda olacaktır. Ancak, bu bilgiler sadece mesajınıza yanıt vermek için kullanılacaktır.

Amacımız sizlere güvenli bir web sitesi sunmaktır, ancak elektronik iletişimin gizliliğini ve internet ortamının güvenliğini %100 garanti edememekteyiz. İnternet sitelerimizden gelen mesajlar ve e-posta mesajlarımız şifreli değildir. Kamuya açık olmayan hassas bilgileri iletirken bu durumun göz önüne alınması gerekmekte olup, web sitelerinin kullanımı sadece kişinin kendi sorumluluğudur.

Web sitelemizde diğer web sitelerine linkler bulunmaktadır, ancak sitemiz bu linklerin gizlilik uygulamaları veya içeriklerinden sorumlu değildir.

Kullanım Şartları:

Bu web sitesi sadece bilgi amaçlı olarak ve ticari olmayan kullanım için hazırlanmıştır.

^ Sayfa Başı